Всередині соленоїда на тонкій кварцовій нитці підвішений тонкий циліндр з феромагнітного матеріалу. На нитці закріплено дзеркало, за допомогою якого можна фіксувати кут повороту циліндра. До ввімкення магнітного поля циліндр перебував у стані спокою. Загальний момент кількості руху , де - сумарний імпульс всіх електронів. Оскільки магнітні моменти електронів розташовані хаотично, то і механічні моменти також розташовані хаотично. Тобто . Звідси випливає, що . При проходженні струму крізь соленоїд циліндр намагнічується. Магнітні моменти атомів орієнтуються за полем, а механічні – проти. Тепер , тобто і
Виникає магнітно-механічний момент: при намагнічуванні циліндр повертається навколо своєї осі в протилежному напрямку орієнтації механічних моментів.
Для підсилення ефекту де Гааз запропонував для намагнічення змінний струм з частотою , близькою до частоти кругових коливань циліндра , що виникають за рахунок магніто-механічного ефекту. Якщо , то коливання циліндра стають найбільш інтенсивними.