Re: Історія культури України
Додано:
07 вересня 2011, 15:09
Староста
Вибирати тему реферату потрібно відповідно до свого номеру у списку:
1. Батарчук Сергій
2. Бунтов Пилип
3. Гайдар Вікторія
4. Гринько Олександр
5. Данько Олександр
6.Дибовський Руслан
7. Карпович Віта
8. Кутовий Юрій
9. Малюк Дар’я
10. Підкамінний Антон
11. Резник Дар’я
12. Роботницький Ігор
13. Сингаївька Олена
14. Скляров Віктор
15. Тихоліз Євген
16. Череда Іван
17. Чумак Григорій
18. Шепелицький Юрій
19. Яремкевич Андрій
Re: Історія культури України
Додано:
09 вересня 2011, 18:44
Василь
Група 3Теми рефератів до курсу "Історія української культури"
http://radfiz.org.ua/files/k2/s3/ic ... 112491.jpg
Re: Історія культури України
Додано:
25 січня 2012, 00:04
Obi-Van
Питання на екзамен
1. Проблема праісторії та витоків української культури.
2. Найдавніші археологічні культури в межиріччі Дніпра та Дністра
3. Трипільська культура.
4. Античність і українська культура. Скіфсько-античні взаємовпливи
5. Культура античних міст-держав Північного Причорномор'я. Римська колонізація та поширення християнства.
6. Культуре антів та слов’ян. Культурна самобутність. Матеріальна та побутова культура. Духовний світ
7. Язичницька міфологія. Язичеські традиції в українському християнстві
8. історичні передумови формування давньоруської культури.
9. Етимологія назв “Україна, “Русь.
10. Міста як культурні та політичні центри Київської Русі
11. Християнство і культура. Своєрідність українського християнства
12. Церкви та монастирі-духовні та культурні центри.
13. Писемність та освіта. Перші книгозбірні Київської Русі
14. Візантійські впливи в культурі Київської Русі
15. Література та літописання Київської Русі. Перекладна література. Київські літописи. Мистецтво рукописної книги, мініатюри. Билинний епос.
16. Оригінальна література: “Слово о полку Ігоревім” — перлина художньої літератури.
17. Образотворче мистецтво та архітектура. Характерні риси давньоруського мистецтва
18. Монументальне будівництво, сакральна архітектура. Монументальне мистецтво та іконопис. Ужиткове та ювелірне мистецтво.
19. Софійський собор-перлина давньоруської архітектури та живопису
20. Культура Галицько-Волинської Русі. Спадкоємність культурних традицій.
21. Своєрідність культури Галицько-Волинської Русі. Містобудування та архітектура. Романські та готичні традиції. Особливості Галицько-Волинської іконописної школи. Писемна творчість. Галицько-Волинський літопис.
22. Своєрідність формування українського Ренесансу.
23. Особливості культурної еволюції України у складі Великого князівства Литовського. Правовий та мовний статус. Писемність, література.
24. Україна у складі Речі Посполитої. Доба українського Передвідродження.
25. Визначні українські гуманісти - Юрій Дрогобич, Павло Русин та ін. Гуманістичний та реформаційний рух. Поширення книгодрукування.
26. Культура в обороні “церкви та нації руської”. Релігійна ситуація. Значення Берестейської унії 1596 р. Полемічна література.
27. Культурно-освітня діяльність братств. Братські школи.
28. Центри ренесансної культури в Україні: Львів. Ставропігійське братство та його видатні діячі. Львівська братська школа та типографія.
29. Острог. К.Острозький та вчений гурток. Острозька академія, її значення в становленні вищої освіти на Україні. Острозька Біблія. Видатні діячі Острозької академії.
30. Київ. Київське братство та братська школа. Відновлення ієрархії православної церкви. Книговидавнича та культурна діяльність Е.Плетенецького, З.Копистинського та ін.
31. Петро Могила та заснування Київської колегії.
32. Ренесанс в художній культурі. Своєрідність українського ренесансного мистецтва. Розвиток архітектури. Фортеці та замки. Ренесансні ансамблі Львова. Скульптура. Львівський малярський цех. Особливості іконопису доби Ренесансу. Графіка. Художні ремесла.
33. Самобутність українського бароко. Феномен козацької держави. Культурна та релігійна місія козацтва. Мазепинська доба. Полкові та гетьманські столиці як культурні центри.
34. Школа, освіта, наука. Шкільна освіта в часи Гетьманщини. Києво- Могилянська Академія та її видатні професори. Наукові та літературні здобутки. Шкільний театр. Г.Сковорода - просвітник, філософ, поет.
35. Бароко в художній культурі. Регіональні особливості бароко на Лівобережній та Західній Україні. “Козацьке бароко. Церковна архітектура. Іконостаси та портретний живопис. Львівське бароко. І. Пінзель, І. Руткович, Й. Кондзелевич.
36. Українська культура в умовах колоніальної політики російського самодержавства. Лінгвоцид та інтелектуальний визиск. Особливості Просвітництва в Україні. Творчість українських вчених та митців на ниві російської культури.
37. Своєрідність класицизму в Україні. Література. Становлення української літературної мови. Архітектура та образотворче мистецтво. Львівський класицизм.
38. Характерні риси українського романтизму. Харківський університет. Етнографічні та фольклористичні дослідження. Наукові та періодичні видання. Харківський гурток романтиків. Київський університет.
39. Кирило-Мефодіївське товариство. Українознавчі студії Костомарова М., П.Куліша та ін. “Руська трійця”.
40. Т.Г.Шевченко та становлення нової української культури. Від романтизму до реалізму. Значення літературної та художньої спадщини Т.Г.Шевченка. Його послідовники в мистецтві та літературі. Видатні письменники та живописці другої половини XIX ст.
41. Українська демократична інтелігенція в боротьбі за національну культуру. М.Драгоманов, Д.Антонович, П.Чубинський та ін. Національно-культурні процеси в Західній Україні. Літературно-мистецькі, політичні, просвітницькі об'єднання. Культурні контакти Галичини та Наддніпрянщини.
42. Літературний модерн. Творчість Л.Українки, О.Кобилянської, М.Коцюбинського, В.Стефаника. Літературно-мистецькі об'єднання. Літературна та наукова творчість І.Я..Франка.
43. Художня культура: від реалізму до модернізму. Розквіт реалістичного живопису. Українські передвижники. Модерний живопис: О. Мурашко, М.Жук, М. Бурачек. Львівська школа живопису та її видатні представники. Архітектурний модерн: еклектика, сецесія, конструктивізм. Видатні архітектори та скульптори. Особливості львівського модерну.
44. Музичне та театральне мистецтво. М. Лисенко та становлення української класичної музики. Український театр, видатні актори, драматурги. Розвиток оперного мистецтва. Світова слава С.Крушельницької, М. Менцинського.
45. Культурний розвиток України в 1917-1922 рр. Розвиток освіти та науки. Українська Академія Наук. Видатні українські вчені. Розвиток преси та книговидавництва. М.Грушевський, В.Винниченко в боротьбі за національне відродження.
46. Українська культура 20-30 рр. “Розстріляне відродження”. Літературний авангард. Розмаїття літературно-мистецьких об'єднань та періодичних видань. Символізм, футуризм, неокласика. Театр та драматургія. Новаторська творчість Курбаса. Українська академія мистецтв. Авангардне мистецтво, його видатні представники. О.Довженко та становлення національного кінематографу.
47. Загальні принципи та методи культурної політики більшовиків. Українізація 1923-1932 рр. Розгром українізації. Політика терору та політичних репресій. Насадження методу соц. реалізму, його негативні наслідки.
48. Культурний розвиток України повоєнної доби. Політика денаціоналізації та русифікації. Радянизація школи, освіти, науки. Шістдесятництво. Дисидентський та самвидавничий рух. І.Світличний, А.Горська, В.Стус, Л.Костенко та ін.
49. Українська культура в діаспорі. Провідні осередки української культури в діаспорі. Наукові, мистецькі та літературні здобутки. Українознавство.
50. Культура і сучасні процеси українського державотворення. Українізація освіти. Незалежна преса. Роль та місце культури в подоланні сучасної економічної та політичної кризи. Молодіжна культура: стиль життя і форма спілкування. Перспективи розвитку культури.
Re: Історія культури України
Додано:
25 січня 2012, 15:10
Василь
Нас почти 100 человек. А вопросов 50. Да и будет два вопроса.... Шо то не клеиться. Предлагаю распределить вопросы и ответить на них )
Re: Історія культури України
Додано:
02 лютого 2016, 20:59
nastyshen
Шпоры Бежнар 2015 - 2016 уч. г.